Děvčata z tanečního kroužku ze ZŠ Tichá pod vedením paní učitelky Horákové předvedla taneční vystoupení. Následoval seniorský pěvecký sbor Šátek pod vedením Zory Matouškové. Sbor zazpíval dvě písně a dokázal nám, že je možné být i v seniorském věku velmi aktivní a činný.

Poté se již na pódiu střídala jedna přednáška za druhou. Nejprve o bylinkách a jejich využití od p. Lenky Vaňkové, instruktoři cvičení Kravmaga představili techniku pro sebeobranu, p. Bohdan Matwikow mluvil o enzymové léčbě nemocí.

Dále následovala přednáška o zklidnění, józe a dechu od lektory p. Terezy Slezákové, o tématu aromaterapie hovořila p. Lenka Vaňková a závěrem si mohli návštěvníci vyzkoušet rehabilitační pomůcky a přednášející fyzioterapeutka Lenka Kneblová byla všem při cvičení nápomocna.

V malém sálku mohli návštěvníci ochutnat pochoutky z grilu, mléčné výrobky z farmy Macura, dále kopřivový chléb s fazolovou pomazánkou a také čerstvý mošt od zahrádkářů z Tiché.

K občerstvení dále byl domácí štrůdl, řepový dort od Kateřiny Martové a nebo chia dezert s ovocem. Milovníci kávy jistě ocenili kávu z pražírny Strakafe a děti si pochutnaly na našlehaném mlíčku s posypem.

Nechybělo ani měření tlaku a konzultace od zdravotní sestry p. Lucie Piskořové. V oblasti zdravotního stylu, stravování mohli návštěvníci navštívit koutek p. Kateřiny Mertové z Centra životního stylu nebo zdarma prokonzultovat svůj zdravotní stav s biochemikem p. Matwikowem, který se oblastí zdravého životního stylu zabývá celý svůj život.

V předsálí kulturního domu bylo taktéž mnoho zajímavého. Prezentoval se zde Český svaz zahrádkářů v Tiché, knihovna Tichá, pěvecký sbor Šátek, Český svaz včelařů v obci Tiché, který měl velké množství prodejních výrobků.

U vstupu do kulturního domu byla připravena dílnička, kde se mohli „malí“ i „velcí“ zabavit společenskými hrami, různým vyráběním nebo pískováním.

Závěr nedělního podvečeru patřil cimbálové muzice Javorník z Nového Jičína, jenž zakončila celý program.

Chtěla bych poděkovat nejen vystupujícím a přednášejícím, ale i návštěvníkům, kteří s námi strávili celé nedělní odpoledne.

Spolek Tichánek na tuto akci získal finanční prostředky
z Moravskoslezského kraje v rámci dotačního programu ,,Program na podporu zdravého stárnutí v MSK na rok 2022“.

Moravskoslezský kraj